facebook
Keresés
Hosszabbításra késztette a ZTE KK a címvédő Falcót, de végül kikapott

2023. május 09., 21:15
A férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzésén a Falco KC és a ZTE KK Szombathelyen találkozott. A zalaiak nagy vereség után fantasztikus játékot produkáltak a vasi megyeszékhelyen. A fiúk koncentráltan játszottak, a cserék felnőttek a feladathoz és egy végletekig kiélezett összecsapást vívtak a címvédővel. A mérkőzés hosszabbításban dőlt el a vasiak javára. A ZTE KK a bronzéremért a Körmenddel folytathatja a rájátszást.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely-Zalakerámia ZTE KK 95-94 hu. (25-21, 18-18, 17-23, 24-22, 11-10)

Szombathely, Jv: Cziffra, dr. Mészáros, Makrai

Falco KC: Pot 15/6, Cowels 8/6, Kovács 7/3, Tiby 18/3, Keller 10/3, csere: Perl 23/9, Sövegjártó, Barac 12, Krivacevic 2. edző: Milos Konakov

ZTE KK: Trice 26/6, Rakicevic 25/6, Polster, Smith 2, Ostojic 20/3, csere: Zsiros 10/6, Németh 8, Keller I. 3/3, Csuti. edző: Sebastjan Krasovec

Kipontozódott: Smith, Németh, Keller,

Rakicevic kosarával kezdődött a találkozó, majd Tiby pontjaival vette át a vezetést a házigazda. Smith büntetőivel még visszavette a vezetést a ZTE, majd ezt követően Cowels tripláival próbált ellépni a vasi alakulat (11-4). Zalai oldalon Trice kapta el a fonalat és két távolit is szerzett, míg a hazai oldalon Keller gyűjtögette a pontokat (16-12). A 7. perc elején Keller is hármast szerzett és már csak egy ponttal vezetett a Falco (16-15). Eladott labdák és Perl kosaraival hat ponttal ellépett a házigazda (21-15). Úgy tűnt lerázza a ZTE-t a címvédő, de összekapták magukat a fiúk és hajrában négy pontra zárkóztak (25-21).

Jó védekezéssel kezdte a második negyedet a vendégcsapat és Keller passzából Németh szerzett kosarat (25-23). Trice remek ziccereivel a 14. percben kiegyenlített a ZTE (27-27). Hazai időkérés után Tiby büntetői következtek, majd Trice szerzett bravúrkosarat. Tiby hármasára ismét Trice válaszolt (34-31). A negyed hajrájában nem sikerültek a dobásaink és 39-33-ra ellépett a Falco. A félidőre összekapta magát a vendégcsapat és négy pontra felzárkózott (43-39).

A nagyszünet után sem esett vissza a ZTE lendülete és a 22. percben Zsiros hármasával egyenlítettek (45-45). A folytatásban próbáltak előnyt szerezni a vasiak, de a negyed felénél Zsíros újabb hármasával és Németh duplájával ismét utolérték a zalaiak a Falco-t (54-54). Nem volt megállás Német és Rakicevic kosaraival négy ponttal már a ZTE vezetett (54-58). Most a szombathelyieknek kellett kapaszkodniuk és a negyed végén Perl büntetőivel igaz utolérték ellenfelüket, de Rakicevic kosarával a vendégek várhatták előnyből a folytatást (60-62).

A záró negyed is kiélezett csatát hozott A negyed felénél 70-70-es döntetlent mutatott az eredményjelző. Pot hármasával négy ponttal ellépett a címvédő (75-71). Időt kért Sebastjan Krasovec, majd Trice büntetőivel és Rakicevic hármasával fordított a ZTE (75-76). Perl triplával került újra előnybe a Falco, de kicsivel több, mint két perccel a vége előtt Ostojic büntetőivel ismét egyenlítettek a vendégek (78-78). 16 másodperccel a vége előtt Pot szerzett fontos ziccert, ami úgy tűnt döntő lehet (82-78). Időt kért a ZTE, Rakicevic pedig triplát szerzett (82-81). Perlnek odaütöttek, akik nem hibázott még a rájátszásban büntetőt és ezúttal sem. Trice hárompontos kísérlete közben faultolták és az irányító mindhárom büntetőjét bedobta és hosszabbításra mentette a mérkőzést (84-84).

A ráadásban is erőn felül küzdött a ZTE KK és az utolsó pillanatig nyílttá tette a párharcot. A ráadás utolsó percében Perl büntetőire Ostojic közelije érkezett, majd nyolc másodperccel a vége előtt Trice harcolt ki faultot és a keze most sem remegett meg és átvette a vezetést a ZTE (93-94). A végén Perl a döntőbe dobta a Falco KC-t lezárva a páros csatát.

A három győzelemig tartó párharcot a Falco KC nyerte 3-0-ra, így a döntőbe jutott, ahol a Körmendet 3-0-ra legyőző Alba Fehérvár lesz az ellenfelük. A ZTE KK-nak pedig marad a bronzcsata, az örök rivális Körmend ellen.

A mérkőzést megtekintheti május 10-én, szerdán 16:00-kor, illetve az ismétlést 21:00-kor a Zalaegerszegi Televízióban.

Fotók: Seres Péter