2024.05.19., vasárnap - Ivó, Milán napja
Három versenyen is dobogós helyezéseket értek el a zalaegerszegi tájfutók

2023. november 29., 09:50
A Trió Egerszeg ZTC és a Göcsej KTFE tájfutói három versenyen is remek eredménnyel szerepeltek.

A Déli-Bakonyban, Ajka térségében rendezték meg a tájékozódási futók idei Hosszútávú Országos Bajnokságát és a Pontbegyűjtő OB-t. A túlnyomó részt tiszta szálerdőben, domborzatilag változatos terepen, az egyéni versenyen egy zalai érem mellett több jó helyezés született. Jó versenyzéssel országos bajnoki címet szerzett Császár Éva (Göcsej KTFE), aki fiatalabb korosztályban - N35A – ban versenyezve nyert.

Jobb zalai eredmények:

N18E – 9. Radó Gyöngyvér (TRIÓ Egerszeg ZTC)

N21E – 10. Takács Orsolya (Göcsej KTFE)

N40A – 7. Pap Viktória (TRIÓ Egerszeg ZTC)

N45A – 4. Sárecz Éva (TRIÓ Egerszeg ZTC)

N50A – 6. Porgányiné Henrich Piroska (TRIÓ Egerszeg ZTC)

F14E – 10. Véber Dominik (TRIÓ Egerszeg ZTC)

F16A – 4. Hegedűs Márton (Göcsej KTFE), 7. Mézes Botond Csegő (Göcsej KTFE),

F60A – 5. Varga József (Göcsej KTFE)

Másnap azonos helyszínen, de a terep laposabb, gyorsabb részén a Pontbegyűjtő Országos Bajnokságon indult a Göcsej KTFE 7 és a TRIÓ Egerszeg ZTC 6 csapata. Ezen a napon már több zalai csapat is nagyszerűen teljesített, hiszen összesen 5 csapat is dobogóra állhatott. A három fős csapatok tagjainak a kötelező pálya mellett a maguk által szétosztott további ellenőrző pontokat kellett mihamarabb összegyűjteni, ami a csapat végeredményét adta. A Trió Egerszeg ZTC csapatai egy ezüst és kettő bronzérmet szereztek, míg a Göcsej KTFE tájfutó csapatai egy aranyérmet és egy bronzérmet szereztek.

Pontszerző zalai eredmények:

N16E – 3. Göcsej KTFE (Pozsega Mira, Schmal Kitti, Müller Sarolta) 4. TRIÓ Egerszeg ZTC (Dóra Csepke, Porgányi Emma, Várady Helka)

N20E – 3. TRIÓ Egerszeg ZTC (Kolcsár Panna, Radó Gyöngyvér, Francsics Tamara)

N21E – 8. Göcsej KTFE (Takács Orsolya, Takács Szilvia, Pózna Anna Ibolya)

N105 – 1. Göcsej KTFE (Bertóti Regina, Császár Éva, Szivák Ildikó)

N125 – 2. TRIÓ Egerszeg ZTC (Pap Viktória, Porgányiné Henrich Piroska, Sárecz Éva)

F16E – 5. Göcsej KTFE (Hegedűs Márton, Czigány Mátyás, Mézes Botond Csegő)

F21E – 10. Göcsej KTFE (Éles András, Hegedűs Máté, Varga József)

F145 – 3. TRIÓ Egerszeg ZTC (Kaj Csaba, Mitró Zoltán, Fehér Ferenc)

A harmadik versenynek a Nyírségben, Napkor térsége adott otthont az idei Éjszakai Országos Bajnokságnak, melyen a két zalai tájfutó egyesület – Göcsej KTFE, TRIÓ Egerszeg ZTC - sportolói is rajthoz álltak. A nagy távolság miatt ezúttal mérsékeltebb létszámban indultak zalai tájfutók, ám annál eredményesebben szerepeltek. A N35A kategóriában Császár Éva (Göcsej KTFE) futott nagyszerűen és győzelmével országos bajnoki címet szerzett. Az F50A kategóriában Fehér Ferenc (TRIÓ Egerszeg ZTC) magabiztos versenyzéssel teljesítette a technikás hosszú, de gyors pályát, amelyen a 2. helyen végzett.

N21A – 8. Pózna Anna Ibolya (Göcsej KTFE)

N40A – 4. Pap Viktória (TRIÓ Egerszeg ZTC)