2024.07.27., szombat - Olga, Liliána napja
Fontos mérkőzést nyert hazai pályán a ZTE KK

2023. december 02., 22:09
A férfi kosárlabda NB I 10. fordulójában kemény és kiélezett küzdelmet hozott a tabellaszomszédok csatája. A Zalakerámia ZTE KK a találkozó hajrájában, kevesebbet hibázva nyerte meg a DEAC elleni összecsapást.

Zalakerámia ZTE KK-DEAC 73-71 (19-17, 21-22, 13-18, 20-14)

Zalaegerszeg, 1250 néző, Jv: Czifra, Frányó, Major

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 20, Csátaljay 2, Keller 8, Lekunas 6/6, Ostojic 12, csere: Németh 2, Tóth 5, Mishula 11/6, Csuti 7/3, edző: Lubomir Ruzicka

DEAC: Edwin 22/6, Hőgye 5/3, Drenovac 18/9, Buckles 1, Buljevic 4. csere: Ságodi, Mócsán 16/9, Williamson 5, Neuwirth, edző: Andjelko Mandic

Kipontozódott: Buckles 32’, Buljevic 40’

Lekunas triplával nyitott a ZTE és két perc elteltével 6-0-s előny szereztek, amikor a vendégek az első kosarukat szerezték. A ZTE jobb védekezésének is köszönhetően hétpontos előnyt szerzett, de a hajrában rossz döntéseket hoztak támadásban, míg a DEAC két hárompontossal szinte eltüntette a különbséget (19-17). A második játékrész is kiélezett csatát hozott, melyben egymás hibáiból próbáltak előnyt szerezni a csapatok. A félidő hajrájában négy hárompontost is szerzett a Debrecen és sikerült fordítaniuk 38-39-re, de egy másodperccel a negyed vége előtt Hicks és Csátaljay büntetőivel fordított a ZTE (40-39).

A nagyszünet után is nagy küzdelem folyt a parketten. Egy-két ponttal a ZTE ellenfele előtt járt, egészen a 27. percig, amikor Edwin közelijével átvették a vezetést a vendégek (49-50). A negyed vége is a Debrecené volt, akik Drenovac és Edwin hármasaival, négy pontos előnyt szereztek (53-57).

Lassan és körülményesen játszottak a hazaiak, ami a vendégeknek kedvezett. A 34. perc elején Hicks rázta meg magát és egyenlített, Mischula büntetőjével pedig átvette a vezetést a ZTE (62-61). Hőgye hármasával vette vissza az előnyt a DEAC (62-64). Kemény utolsó öt perc várt a csapatokra. A 37. percben Mishula és Tóth büntetőivel újra a ZTE KK vezetett, Lekunas hármasával pedig négy pontos előnyt szereztek (70-66). Nem hagyta magát a DEAC és az utolsó percbe kanyarodva fordítottak (70-71).

A meccs hajrájának hőse Tóth Ádám volt, aki a félpályánál a labdát szerzett Hicks pedig faulttal együtt ziccerezett (73-71). Kevesebb, mint fél perc volt vissza a találkozóból, Drenovac hármaskísérletét Tóth Ádám vetődve szerezte meg és ezzel sikerült a ZTE KK-nak megnyernie a mérkőzést.

Fotók: Jóna István