
Ezüstérmesek lettek az Egerszegi Titánok az országos inline bajnokságon
Az idei bajnokságban nyolc csapat fejezte be a küzdelmeket. Az Egerszegi Titánok két együttessel szerepelt a mezőnyben, amelyben a Szombathelyi Pingvinek, az Ajkai Óriások, a Pesterzsébet, a Tatabányai Polipok és a várpalotai Lizards csapatai is jégre léptek.
Az alapszakasz tornáit Budapest, Tatabánya, Zalaegerszeg és Szombathely rendezte. A titánok egyik együttese hibátlan teljesítménnyel, négy győzelemmel zárta a sorozatot, míg a másik csapatnak ezúttal nem sikerült pontot szereznie.
A négyes döntőnek a Zalaegerszegi Jégcsarnok adott otthont. Az Egerszegi Titánok az elődöntőben magabiztos, 11–5-ös sikert aratott a Lizards ellen, így bejutott a fináléba.
A döntőben a Szombathelyi Pingvinek Red csapata várta a zalaiakat. A kiélezett és végig szoros összecsapáson végül a vasi együttes bizonyult jobbnak, így a Titánok ezüstéremmel zárták a bajnokságot.
A másik egerszegi csapat Szombathelyen szerepelt a helyosztó tornán. Előbb 8–5-re kikapott a Pingvinek White együttesétől, majd a Pesterzsébet ellen 4–3-as vereséget szenvedett, így a nyolcadik helyen fejezte be a sorozatot.
A bajnokság végén külön elismerés is jutott a zalaegerszegieknek: a teljes tornasorozat legértékesebb játékosának, azaz MVP-jének Szarka Barnabást választották.
A nyolcadik helyezett csapat tagjai: Angeli Sámuel, Bor Márton, Tóth Júlia, Farkas Lora, Paksa Lőrinc, Ferkócza Panna Bíborka, Bedők Evelin, Rékli Hanga. Edző: Somorácz György.
Az ezüstérmes csapat tagjai: Balló Bálint, Borbás Boján Boldizsár, Bubics Barnabás, Hankó Péter, Horváth Gergő, Kudec Olivér, Markos Máté, Molnár Teodor, Nagysolymosi Alexander, Szabó Marcell, Szarka Barnabás, Tóth Miklós Dániel. Edzők: Simon Alfonz és Mazzag Dániel.
Fotó: Egerszegi Titánok
