2024.05.15., szerda - Zsófia, Szonja napja
Cyclocross Világkupa Benidorm: Bruchner Regina és Endrédi Máté remekül teljesített

2024. január 26., 09:50
Az elmúlt hétvégén a spanyolországi Benidormban rendeztek Cyclocross Világkupa futamot, melyen a Green Zone ZKSE két versenyzője Bruchner Regina és Endrédi Máté is rajthoz állt.

Elsőként Bruchner Regina vágott neki a viadalnak a junior nők 35 fős mezőnyében. Regina a 9. helyen küzdve haladt a pályán, azonban a palánk után sikerült egy bukfencet is bemutatni, ami hatására utolérte őt a mezőny. A fiatal versenyző azonban nem adta fel és nagy csatát vívva, fantasztikus versenyzéssel a 10. helyen végzett, mellyel ismét értékes világranglista pontokat szerzett.

Az U23-as férfiaknál Endrédi Máté friss első évesként várta a rajtot. Aki követni szokta a bringa versenyeket tudhatja, hogy itt már nem viccelnek a srácok, keményen belemennek minden csatába, és iszonyat szoros a mezőny. Mátét azonban nem kellett félteni, aki, bár 39. ként ért célba, az alig 5 perc hátrány a világ élvonalához képest fantasztikusan jó eredmény. Erre bizakodva lehet építeni.