2024.04.29., hétfő - Péter napja
Bella Mátyás bronzérmet szerzett a fedett pályás U16-os ob-n

2024. február 07., 09:20
Izgalmas és színvonalas versenyeket hozott a fővárosi BOK Sportcsarnokban rendezett fedett pályás U16-os atlétikai magyar bajnokság. Az ob-n a 2009-ben és a 2010-ben született atléták vettek részt, és igyekeztek mindent megtenni a lehető legjobb szereplés érdekében. Az országos viadalon ezúttal is számos egyesület képviseltette magát, köztük a Zalaszám-ZAC is.

Bella Mátyás az első napon két egyéni csúcsot elérve távolugrásban és magasugrásban is a negyedik helyen zárt, a második napon izgalmas, magas színvonalú versenyen végül megszerezte a hőn áhított érmet, ugyanis ötösugrásban lett harmadik. Nagy Roland sérüléssel küzdve, súlylökésben szintén a negyedik helyen fejezte be a versenyt.

Eredmények:

Ötösugrás: Bella Mátyás 18,53 PB 3. hely

Magasugrás: Bella Mátyás 168 PB 4. hely

Távolugrás: Bella Mátyás 583 PB 4. hely

Súlylökés: Nagy Roland 13,26 4. hely

Ötösugrás: Bolla Hanna Janka 15,89 6. hely

4x200 m váltó: Zalaszám-ZAC 1:53,16 (Kovács Zsófia, Kámán Boglárka Kata, Simon Judit, Gerencsér Vivien) 6. hely

300 m: Nyári Attila Antal 39,67 PB 7. hely

1500 m: Véber Dominik 4:37,72 PB 8. hely

3000 m: Véber Dominik 10:10,27 PB 6. hely, Németh Dániel Zoltán 10:11,55 PB 8. hely.

A serdülő korosztálynak rendezett felkészülési versenyen a Zalaszám-ZAC kiváló középtávfutója, Muszil Ágnes remek egyéni csúcsot futva - ami egyben az idei év legjobb magyar eredménye -, szerezte meg az első helyet. Magasugrásban Bali Krisztina a 4. helyen zárta a versenyt.

1500 m: Muszil Ágnes 4:22,55 PB 1. hely

Magasugrás: Bali Krisztina 155cm 4. hely

Fotó: Zalaszám-ZAC