2024.04.29., hétfő - Péter napja
Az Alba Fehérvárt legyőzve jutott a rájátszásba a ZTE KK

2024. március 23., 22:40
Az alapszakasz utolsó hazai összecsapásán a Zalakerámia ZTE KK az Arconic-Alba Fehérvár együttesét fogadta. A parázs hangulatú összecsapáson felváltva vezettek a csapatok. A végjátékban koncentráltan és pontosabban játszott a házigazda és győzelmével biztosította a helyét a rájátszásban.

Zalakerámia ZTE KK-Arconic-Alba Fehérvár 89-83 (24-23, 17-20, 22-24, 26-16)

Zalaegerszeg, 1800 néző, Jv: Nagy, Makrai, Kapusi

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 20, Paige 21/9, Szalay 4, Ikpe 6, Tóth 7, csere: Csátaljay 1, Keller 4, Németh 2, Ostojic 10, Ona Embo 14/3, edző: Matthias Zollner

Alba-Fehérvár: Chambers 13/3, Roberts 21/12, Barnett 16/9, Balogh 4, Dickey 9, csere: Philmore 6, Vojvoda 14, Kass, Takács M. edző: Alejandro Zubillaga

Kipontozódott/kiállítva: Dickey 40’

A Fehérvár kapta el jobban a mérkőzés elejét és jó távoli dobásokkal szereztek előnyt (5-10). A negyed felénél összeszedte védekezését a ZTE és ezzel párhuzamosan támadásban is feljavultak a kék-fehérek és kiegyenlítettek (18-18). A játékrész hajrájában Ostojic és Keller pontjaival került előnybe a ZTE (24-23). A második negyedben is folytatódott a kemény, kiélezett küzdelem a parketten, melyben a ZTE KK volt pontosabb és a 16. percben Paige hármasával ötpontos előnyt szereztek (36-31). Időkéréssel próbálták kizökkenteni a ritmusából a hazaiakat, a félidő hajrájában sikerült az Albának a maga javára fordítani az állást (41-43).

A nagyszünet után kapkodva kezdtek a csapatok, majd Hicks kosarával egyenlített a ZTE (43-43). A folytatásban előbb a hazaiak kerültek előnybe (56-52), majd a vendégek ritmust váltottak és a negyed végére négypontos előnyt harcoltak ki maguknak (63-67). Hicks rázta meg magát a záró játékrész elején és fél perc alatt öt pontot szórt. Paige pontjaival 9-0-ás futással hagyták állva az Albát (72-67). Hicks-t nem tudták tartani a vendégek és a 34. percben 76-69-re vezetett a ZTE. Nem hagyta magát az Alba és két gyors kosárral két pontra zárkózott (76-74). Pillanatok alatt változott az eredmény, előbb a ZTE ellépett 82-76-ra, majd a két perccel a vége előtt Vojvoda pontjaival egy pontra visszajött az Alba (82-81).

Ikpe és Ona Embo pontjai után szinte felrobbant a csarnok, és ezek a pontok döntőnek bizonyultak, mert a Fehérvár már nem tudott újítani és végül nagy csatában 89-83-ra a ZTE KK nyert és bebiztosította helyét a  rájátszásban.

Matthias Zollner:

Tudtuk előre, hogy nehéz mérkőzés lesz. Amire büszke vagyok, hogy az első három negyedben, ha nem is mindig a pontokban, de más mutatókban az ellenfél járt kicsivel előrébb, az utolsó negyedben viszont az Alba kifulladt, hiszen olyan nyomást tettünk rá, hogy ebben már mi kerekedtünk föléjük és voltak extra pontjaink. Céljai mindig vannak mindenkinek, ezt most elértük, de nekem mindig más-más céljaim vannak és még magasabbak. Minden nap fejlődni akarunk, azt akarom, hogy legyünk magabiztosak. Ha ezeket elérjük, akkor még többre vagyunk hivatottak.

Fotók: Jóna István