2024.05.17., péntek - Paszkál napja
Aranyak és egyéb ZÚK érmek a medencés hosszútávúszó ob-n

2024. március 15., 09:01
A Zalaco-ZÚK minden úszója új korosztályban indult a X. Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságon. 2024-ben – minthogy egy-egy évvel idősebb korosztályba kerültek –, hosszabb távokon indultak el a zalaegerszegi úszók.

Így került Nett Vivien a 10 kilométeres, Nagy Napsugár a 7,5 kilométeres mezőnybe, míg Balogh Áron, Hamusics Cecília és Sándor Sarolta 3000 méteren, újoncuk, Besenczi Hella pedig 1500 méteren állt rajthoz Veszprémben a március 8-10. között megrendezett országos bajnokságon. Kipróbálták magukat 1500 méteren olyan versenyzők is, akik egyébként inkább rövid távon szoktak eredményesek lenni: Scheffer Eszter, Balogh Adél és Németh Luca.

Az U18-19 éves korosztályban Nett Vivien 10.000 méteren rajtolt és nagyon jól bírta a versenyt. Folyamatosan az élbolyban tudott maradni, s végül a 3. helyet csípte meg a hajrában. Ezen kívül 1500 méteren is rajthoz állt, ahol szintén kitűnő versenyzéssel az ezüstérmes helyet szerezte meg.

Az U16-17 éves korosztály mezőnyében több zalai versenyző is rajtolt, de 7,5 kilométeren csak Nagy Napsugárnak dördült a „rajtpisztoly”. Lehet, hogy a mezőny többi tagja nála jobban megijedt, mert Napsugár mindannyiukat állva hagyta… nemcsak a 16-17 éveseknél, hanem mindenkinél jobb időt úszott! Így aztán megérdemelten akasztották nyakába az aranyérmet.

1500 méteren már 4 ZÚK-os versenyző is volt a kategóriában. Nagy Napsugár – természetesen – itt is a legjobb idővel lett aranyérmes, de mellette Scheffer Eszter (11. hely), aki inkább a rövidtávokon mozog otthonosan, Balogh Adél (15. hely) és Németh Luca (17. hely) is ragyogóan helyt állt, erősítve a zalaegerszegi csapatot.

U12-13 éves korosztályokban 3000 méteres táv az előírt „hosszútáv”, s itt Sándor Sarolta végzett a 7. – pontszerző helyen kiváló úszással, majd Hamusics Cecília (22. hely) ismerkedett a távval versenykörülmények között. A fiúk közül pedig Balogh Áron a 18. helyen zárta a versenyt.

U10-11 évesek között Besenczi Hella debütált hosszútávúszásban. 1500 métert kellett teljesítenie, mely 20:39,68-as idővel sikerült, s bosszantó, hogy alig 3 másodperccel maradt csak le a dobogóról.

Fotók: Zalaco-ZÚK