2024.05.15., szerda - Zsófia, Szonja napja
Aktív volt a pünkösdi hétvége a Zalatriatlon versenyzőinek

2023. június 03., 10:30
Utoljára 2019-ben rendezték meg a Hévízi Futófesztivált, majd idén immár ötödik alkalommal hívták a futás szerelmeseit a fürdővárosba. A rendezvényen kicsik és nagyok is egyaránt részt vehettek, akiknek lehetőségük nyílt 7, 14 és 21 km-es távokon megmérettetni magukat

A Hévízi Futófesztivál 14 km-es távján Góra Máté hatodikként ért célba a 43 induló között.

Ederics VAD Szíve futóverseny a különleges helyszínek közé tartozik a honi versenyek között.  Az esemény a természetet szerető futók találkozója, összejövetele egy csodálatos helyszínen, és nem utolsósorban az egyéni teljesítőképesség próbatétele.

A táv: 1 kör 3 km, 220 m szintemelkedés (1,4 km-en).

A Zalatriatlon versenyzői közül Andor József 7, Hamar Bálint 6 sikeres kört teljesített a rendkívül nehéz pályán!

Végül két elszánt Zalatriatlonos indult a eXtremeMan51.5 Gyékényes triatlon versenyen. Magyarország legtisztább vízű triatlon úszópályája kiváló triatlonverseny helyszín volt a pünkösdi hétvégén.

A verseny távja 51,5 km volt, amely 1,5 km úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból állt.  Czigány Ferenc, a Szenior 1 (40-49) férfi korosztályban a 11. helyen végzett, míg Hoffmann Tamás a 12. helyezést szerezte meg a Szenior 2 (50-59) férfi korcsoportban.

Fotó: Zalatriatlon Facebook oldala