A ZTE II jól helytállt, de nem tudta elkerülni a vereséget

A labdarúgó NB III-ban hétközi fordulót rendeztek szerdán. A ZTE FC II az Észak-nyugati csoport egyik esélyese, a Tatabánya otthonában szerepelt.

Opus Tigáz Tatabánya – ZTE FC II. 2-1 (1-0)

Tatabánya, Jv: Papp Á.

ZTE FC II.: Deme, Tullner, Török K., Bodrogi (Wolf) - Csóka Do., Mulasics (Balabás), Kozári (Dobos) - Baloteli (Molnár ), Lengyel, Varga L. (Györe).  edző: Koller Zoltán.

Gólszerzők: Kiprich D. (10.), Kocsis (71.), illetve Csóka Do. (79.).

A hazaiak kezdték aktívabban a találkozót és a 10. percben az egykori tatabányai kedvenc Kiprich József fia, Dávid szerzett fejjel gólt csapatának (1-0). A folytatásban is a hazaiak irányítottak, de a ZTE is próbált gólt szerezni. A második félidő is hazai rohamokkal kezdődött. A zalaiak jól küzdöttek és a 71. percig sikerült megakadályozni ellenfelüket az újabb gólszerzésben. Ekkor egy jobb oldali középre ívelt labdát Kocsis fejelt a ZTE kapujába (2-0). A 79. percben jött a szépítés, Csóka Dominik szépen lőtte ki a bal alsó sarkot (2-1).

A ZTE fiatal együttese jól helytállt, de a vereséget nem tudta elkerülni.

Fotó: Tatabánya FC/Facebook