2024.09.21., szombat - Máté, Mirella napja
A Zalatriatlon versenyzőinek is jutott érem a Gébarti-tónál rendezett triatlon versenyen

2023. június 28., 07:30
A Zalaegerszegi Triatlon Klub vasárnap rendezte a Zalatriatlon Sprint 2023 Utánpótlás Ranglista és Amatőr Kupa elnevezésű hagyományos nyári versenyét a Gébárti-tónál. A különböző korosztályokban több mint 300 versenyző állt rajthoz, akik az ország különböző pontjairól érkeztek.

Az Utánpótlás Ranglista és Amatőr Kupán a felnőtt korosztályú versenyzőknek 750 méter úszás, 20 kilométer kerékpározás, valamint 5 kilométer futás volt a sprint táv. A legkisebbek, az újoncok esetében pedig 200 méter úszás, 4 kilométer tekerés és 1 kilométer futás volt a teljesítendő táv.

A felnőtt sprint kategória abszolút győztese a férfiaknál Mihály Szabolcs (Budapest) lett, míg a hölgyeknél Soós Fanni (Abony) ért célba elsőként.

A Zalatriatlon Klub versenyzői is szép számmal képviseltették magukat a futamokban.

Az újonc 2 kategóriában Péterffy Róza Luca 9. helyen ért célba, 00:24:04 idővel. Kintli Tímea a felnőtt 4 női kategória harmadik helyén állhatott dobogóra!

A felnőttek között Góra Máté remekelt ismét, hiszen a 35-39 évesek mezőnyében az első helyet szerezte meg a sprint futamban.

A Péterffy Renáta, Czenki Tamás, Pálfy Antal zalaegerszegi vegyes váltó csapat kategóriában első helyezést szerzett, 01:14:11 idővel!