
A szezon legjobbjait díjazta a megyei kosárlabda szövetség
A zalai kosárlabdában több mint három évtizedes hagyomány, hogy a bajnoki idény lezárását követően köszöntik a vármegye legeredményesebb játékosait, edzőit és a sportágért dolgozó szakembereket. A rendezvényen Bodrogi Csaba, a ZTE egykori kiváló játékosa idézte fel a díjátadó történetét, amelyet még 1991-ben dr. Villányi Antal kezdeményezett elsőként az országban a megyei szövetségek közül.
A résztvevőket Zalaegerszeg város alpolgármestere, Gecse Péter köszöntötte, aki hangsúlyozta: a kosárlabda nemcsak versenysport, hanem közösségteremtő erő is, ezért különösen fontos, hogy a sportág szereplőinek teljesítményét évről évre elismerjék.
A köszöntőt követően Szűcs József, a megyei szövetség elnöke és Gecse Péter adták át az elismeréseket. Az eseményen idén is díjazták a legjobb női és férfi játékosokat, a legjobb utánpótláskorú lány és fiú sportolókat, valamint a szezon edzőjét.
- Legjobb női utánpótlás játékos: Bors Anna Zoé (ZTE NKK)
- Legjobb női felnőtt játékos: Horváth Fruzsina (ZTE NKK)
- Legjobb férfi utánpótlás játékos: Szabó Zsombor (Zalakerámia ZTE KK)
- Legjobb férfi felnőtt játékos: Brandon Johnson (Zalakerámia ZTE KK)
- Legjobb edző: Bödör Ferenc (Zalakerámia ZTE KK U16)
Az eseményen átadták a Dr. Villányi Antal-bajnokság legjobb játékosának járó díjat is, amelyet Vertetics Ádám vehetett át, míg a „Kosárlabdáért Zala Vármegyében” kitüntetést Lázár Béla érdemelte ki a sportágért végzett munkájáért.
Fotók: Jóna István
