2026.06.25., csütörtök - Vilmos napja
facebook
Keresés
Bencik Ingatlan
A szezon legjobbjait díjazta a megyei kosárlabda szövetség
2026. június 25., 10:02 - 0. x 00., 00:00

A szezon legjobbjait díjazta a megyei kosárlabda szövetség

Szerző: Jóna István
2026. június 25., 10:02
Harmincötödik alkalommal adta át a Zala Vármegyei Kosárlabda Szövetség a szezon legjobbjainak járó elismeréseket. Az Arany Bárány Hotelben rendezett ünnepségen a szezon legjobb zalai játékosait és edzőit köszöntötték.

A zalai kosárlabdában több mint három évtizedes hagyomány, hogy a bajnoki idény lezárását követően köszöntik a vármegye legeredményesebb játékosait, edzőit és a sportágért dolgozó szakembereket. A rendezvényen Bodrogi Csaba, a ZTE egykori kiváló játékosa idézte fel a díjátadó történetét, amelyet még 1991-ben dr. Villányi Antal kezdeményezett elsőként az országban a megyei szövetségek közül.

A résztvevőket Zalaegerszeg város alpolgármestere, Gecse Péter köszöntötte, aki hangsúlyozta: a kosárlabda nemcsak versenysport, hanem közösségteremtő erő is, ezért különösen fontos, hogy a sportág szereplőinek teljesítményét évről évre elismerjék.

A köszöntőt követően Szűcs József, a megyei szövetség elnöke és Gecse Péter adták át az elismeréseket. Az eseményen idén is díjazták a legjobb női és férfi játékosokat, a legjobb utánpótláskorú lány és fiú sportolókat, valamint a szezon edzőjét.

  • Legjobb női utánpótlás játékos: Bors Anna Zoé (ZTE NKK)
  • Legjobb női felnőtt játékos: Horváth Fruzsina (ZTE NKK)
  • Legjobb férfi utánpótlás játékos: Szabó Zsombor (Zalakerámia ZTE KK)
  • Legjobb férfi felnőtt játékos: Brandon Johnson (Zalakerámia ZTE KK)
  • Legjobb edző: Bödör Ferenc (Zalakerámia ZTE KK U16)

Az eseményen átadták a Dr. Villányi Antal-bajnokság legjobb játékosának járó díjat is, amelyet Vertetics Ádám vehetett át, míg a „Kosárlabdáért Zala Vármegyében” kitüntetést Lázár Béla érdemelte ki a sportágért végzett munkájáért.

Fotók: Jóna István

# Kapcsolódó galériák