
2026. június 23., 13:47 - 0. x 00., 00:00
Házi készítésű fegyverrel lőtte lábon magát egy zalai férfi
Véletlenül elsült egy házi készítésű fegyver egy 67 éves férfi kezében. A Nagykanizsai Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja az eset körülményeit.
Lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett miatt indított nyomozást a Nagykanizsai Rendőrkapitányság, miután egy helyi férfi véletlenül lábon lőtte magát egy házi készítésű pisztollyal – közölte a police.hu.
A nyomozók a kórházban hallgatták meg a sérült embert, aki elmondta, hogy június 20-án késő este egy már elhunyt barátja nála hagyott holmiját pakolta a hegyi pincéjében, amikor pisztolyt talált. Meg akarta nézni, hogy van-e benne lőszer, de ekkor elsült a kezében, és a lövedék a térdébe fúródott.
Sérülésével csak másnap reggel ment orvoshoz.
A rendőrök kutatást tartottak az ingatlanban, a lőfegyvert és a töltényhüvelyt is lefoglalták.
Fotók: police.hu
# Kapcsolódó galériák
