
49 éve nem történt ilyen: medencéket zártak be a Kehida Termálban
Több medence is bezárt a zalai termálfürdőben vízhiány miatt, az aszály komoly kihívás elé állította a vezetőket. A példátlan eset a Kehida Termál Gyógy- és Élményfürdőben történt. A hírt Horváth Benedek, a Kehida Termál Gyógy- és Élményfürdő igazgatója jelentette be a zaol.hu oldalán.
49 éve nem volt példa a medencék bezárására
Eszerint a kritikus vízhiány miatt azonnali hatállyal le kellett üríteniük a komplexum három kiemelt medencéjét. Az ideiglenes döntés értelmében a beltéri sarok termálmedence, a kültéri fedett, kör alakú gyógyvizes egység, valamint a gyermekpancsoló működését függesztették fel. Annak érdekében, hogy óvják a hálózati ivóvízkészletet. Ugyanakkor a komplexum egyéb szolgáltatásainak jelentős része zavartalanul elérhető.
Az üzemeltető a katasztrófavédelemmel és az önkormányzatokkal történt egyeztetést követően önként hozta meg ezt a lépést – idézte a femina.hu. Így naponta több tíz köbméternyi vizet spórolnak. A lap szerint a gyógyfürdő 1977-es megnyitása óta eltelt közel fél évszázadban még soha nem volt példa hasonló korlátozásra. Ez hűen tükrözi a jelenlegi környezeti helyzet súlyosságát. Amennyiben a régió vízellátása stabilizálódik, a látogatók előtt újra megnyílhatnak a most lezárt részek.
Fotó: Kehida Termál Gyógy- és Élményfürdő
