2026.06.07., vasárnap - Róbert napja
facebook
Keresés
Évzáró kiállítást rendeztek az Ady-iskola művészeti tagozatán
2026. május 28., 13:40 - 0. x 00., 00:00

Évzáró kiállítást rendeztek az Ady-iskola művészeti tagozatán

2026. május 28., 13:40
Évzáró kiállítást rendeztek az Ady-iskola művészeti tagozatán, ahol immár hagyomány, hogy a diákok ilyen formában is összegzik egész éves tevékenységüket. Az intézményben a kilencediktől a tizenkettedik évfolyamig oktatják a képzőművészet alapjait, így a négy osztály csaknem 300 alkotása tárul az érdeklődők elé.

Ezek a látnivalók a legkülönfélébb technikákkal készültek. A víz- és olajfestmények mellett láthatók még kollázsok, illetve linómetszetek. A kiállítók közül többen már országos versenyen is kiemelkedő helyezéseket értek el.

Az országos művészeti versenyt minden évben megrendezik, és idén az első fordulóban egy cipőt kellett kreatív módon feldolgozni. Én vízfestékkel készítettem el a munkámat. A második fordulóban egy verset kellett illusztrálni, ezt szintén festészeti technikával oldottam meg, és itt is a vízfestéket választottam

– mondta Szekér Luca Bíborka. 

Így folytatta Pataki Zsófia: 

Amellyel bejutottam az országos versenybe, eredetileg digitális alkotás volt, ezt kellett átdolgoznom akril- és vízfestékkel, mert én ezeket a technikákat választottam.

A fiatalok a tárlaton ezúttal is az egész évben tanultakat jelenítették meg.

Az volt a feladat, hogy mindenkinek egy cipőt kellett festenie vagy rajzolnia, és kicsit vidámabban, kreatívabban kellett továbbgondolnia. Én ezért választottam az élénk színeket és virágokkal próbáltam feldobni az egészet

– tájékoztatta portálunkat Gyalog Flóra.

Az intézményben nagy hangsúlyt fektetnek a tehetséggondozásra és a minél magasabb színvonalú teljesítmény elérésére. A mostani alkotások is ennek jegyében kerültek közszemlére.

Ez a kiállítás tulajdonképpen párhuzamba állítható egy témazáró dolgozattal, hiszen egy nagyon szerteágazó, nagy tudásanyagot felölelő beszámolóhoz tudnám hasonlítani. Mivel nálunk sok minden a vizualitáson alapul, ezért ezt minden évben kiállítás formájában rendezzük meg, ahol lehetőség szerint valamennyi művészeti gimnazistánk bemutatkozik

– nyilatkozta Monok Balázs rajz- és vizuális kultúra szakos tanár.

A rajzok mellett kisplasztikákat is láthat a közönség. Erre június 19-ig, azaz a tanév végéig van lehetőség.

Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg

FEjfoCLuXWs
# Kapcsolódó galériák