
Vízkorlátozás Zalaegerszegen – kérik a lakosság együttműködését
Arnhoffer András példaként a tömlős öntözés tilalmát, valamint a medencék feltöltésének korlátozását említette. A szakember szerint ezzel az intézkedéssel van mód a vízhiány csökkentésére és esetleges megelőzésére.
Nagyon-nagyon túlterheltek a rendszerek, és szolgáltatóként nekünk, mivel előre látjuk a fogyasztási trendekből, az időjárás-előrejelzésből és a tárolók töltöttségéből, hogy előbb-utóbb probléma lesz, már napokkal korábban kérnünk kell a vízkorlátozás bevezetését. Hiszen a vízkorlátozásnak nem az a célja, hogy fussunk az események után, hanem hogy mindannyian összefogva, egymást megértve megelőzzük azt, hogy akár egyetlen fogyasztónál is vízhiány alakuljon ki
– tájékoztatott Arnhoffer András, a Zalavíz Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A hőség idején – a közintézmények összefogásának köszönhetően – a járókelőket a Dísz téren ivóvízzel kínálták. A vízosztás tegnap kezdődött és jövő keddig tart.
Ez igazából egy igazi összefogás, hiszen a fedést fölöttünk a Keresztury VMK biztosítja. A friss ivóvizet természetesen a Zalavíz biztosítja, az italokat pedig a Polgármesteri Hivatal, a Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár, a Zalaegerszegi Múzeumok Igazgatósága, valamint a Keresztury Dezső Városi Művelődési Központ munkatársai kínálják azoknak a városlakóknak, illetve vendégeknek, akik itt, a Dísz téren ebben a nagy melegben megfordulnak
– nyilatkozta Horváth Gábor, a ZMJV Polgármesteri Kabinet osztályvezető-helyettese.
A jelenlegi időjárás jelentősen megterheli az emberi szervezetet, ezért sokan igyekeznek minél kevesebb időt a szabadban tölteni.
Én általában a nagy melegben úgy védekezek, mivel szíves vagyok sajnos, hogy mindig vizes törülközőt teszek a nyakamba. Vizet mindig hozok magammal. Most is van nálam, csak már fogy, és sajnos felmelegszik. Ezenkívül, ha működik a párakapu, akkor nyilván odamegyek alá egy kicsikét
– mondta Gábor Krisztina.
Ilyenkor bent kell maradni. Az ember, ha lehet, inkább maradjon bent, ne menjen ki, és igyon annyit, amennyit csak lehet. Más nagyon nem lehet tenni. Ki lehet menni a strandra, el lehet menni mondjuk a Balatonra vagy bárhová a víz mellé, ahol még elviselhetőbb a meleg. Igazából mást nem nagyon lehet csinálni
– erről Kecskés Mária beszélt.
Van, aki házi praktikákkal igyekszik hűvösebbé tenni otthonát.
Az is előfordul, hogy vastagabb, vizes ruhát teszek ki, hogy párologjon. Napközben van egy nagyon kis árnyékolóm, azt lehúzom. Amúgy pedig minden nyílászárót résnyire, úgy öt centiméterre nyitva hagyok
– említette Bán Erika.
Az előrejelzések szerint továbbra sem várható csapadék. A szakemberek lakossági összefogásra is számítanak, hogy a fennálló helyzet ne okozzon nagyobb problémát.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg

