
UV–védelem - Ismét figyelmeztetnek a szakemberek
A napsütötte barnaság még ma is nagy divat. Ennek okán a bőrgyógyászok, kozmetikusok továbbra is azt tanácsolják, hogy az egészségünknél ne legyen fontosabb az esztétikum. A fényvédő használata, amellett, hogy a bőr leégését megakadályozhatja, nagy szerepet játszik az esetlegesen kialakuló bőrrák megakadályozásában is. Használni azonban csak úgy érdemes, ha betartjuk az erre vonatkozó szabályokat, hangsúlyozta dr. Kemény Teréz bőrgyógyász.
A fényvédelemnél nagyon fontos összetevő a ruházat. Ha valakinek mégis ki kell mennie a déli órákban, akkor hosszú, szellős ruhákban kell kint lenni. Ebbe beletartozik még akár a sapka és a napszemüveg is, mert sajnos a szemen lévő melanomák is megszaporodtak. Ahol pedig nem takarja a ruhanemű, ott kell alkalmazni a fényvédő krémet. Az is számít, hogy ha valaki vízbe megy, lemosódik róla, akkor utána újra kell kenni, ugyanez a helyzet az izzadással, ami szintén lemossa a bőrről, tehát meg kell ismételni a műveletet.
A szakember arra is figyelmeztet, hogy kortól függetlenül mindenkinek szüksége van magas faktorszámú fényvédelemre. Arról, hogy kinek milyen típusú terméket ajánlott használni, a gyógyszertárakban adnak felvilágosítást.
Pál Réka Dorina minden alkalommal óvja bőrét, amikor kimegy a napfényre.
Figyelek magamra, az arcomra általában fényvédőt használok, a bőrömre pedig naptejet, ezek nagyon segítenek a leégés ellen.
A meteorológiai előrejelzések alapján várhatók még hőhullámok. Emiatt a sugárzás veszélyei velünk maradnak.
Fotó: Médiacentrum Zalaegerszeg

