
2026. június 27., 09:18 - 0. x 00., 00:00
Új főispánt neveztek ki a Zala Vármegyei Kormányhivatal élére
Hét vármegyei kormányhivatal élére nevezett ki új főispánt Magyar Péter miniszterelnök, a változások Zalát is érintik.
A pénteki Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára a miniszterelnök az alábbi kinevezésekről döntött:
- Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatal,
- Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal,
- Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatal,
- Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal,
- Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatal,
- Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatal,
- Tyukodi Dávidot pedig a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal élére nevezte ki.
A kinevezések június 29-ei hatállyal lépnek életbe – tájékoztatott az MTI.
Fotó: illusztráció/Médiacentrum Zalaegerszeg
