2024.05.17., péntek - Paszkál napja
Továbbra is gödörben a ZTE FC – A Debrecentől is kikapott Ricardo Moniz együttese

2023. április 24., 08:33
A labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában a Debrecen együttesét fogadta a ZTE FC. A közvetlen riválisok közül a Budapest Honvéd és a Mol Fehérvár is kikapott, így egy sikerrel távolodhattak volna a kiesőzónától a hazaiak.

A ZTE kezdőjébe sérülése után tért vissza Bojan Sankovic. A montenegrói labdarúgóval stabilabb lett a hazai középpálya. Az első igazi helyzetre a 10. percig kellett várni, amikor Szendrei játszotta át védőjét szép csellel és középre adott labdáját Klausz lőtte a kapu fölé.

Az első negyed óra után a kapuja elé szorult a ZTE. A Debrecen négy szögletet és egy szabadrúgást végezhetett el, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A 22. percben először jutott sarokrúgáshoz a hazai csapat, Megyeri a beadást kiöklözte, a kipattanót pedig Tajti fölé lőtte.

A folytatásban a nagy rohamok elmaradtak, a ZTE játszott meddő mezőnyfölényben. A 30. percben remek összjáték végén Tajti 18 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé.

A 35. percben a semmiből szerzett vezetést a Debrecen. A középpályán eladott hazai labdából villámgyors támadást vezetett a vendégcsapat és védők közül kilépő Szécsi a kimozduló Demjén mellett a kapuba lőtt (0-1).

A ZTE próbált ritmust váltani, de a párharcok nagy részében alulmaradt a vendégekkel szemben. A 37. percben Tajti lövését ütötte szögletre Megyeri. Az elő félidőben valamivel pontosabban játszottak a vendégek és egy helyzetükből gólt szerezve vezettek.

A félidőben Ricardo Moniz három helyen is változtatott és pályára küldte a Lesjak, Ikoba, Szalay triót. A második félidő elejét megnyomta a ZTE, két ígéretes helyzete is volt, de a lövések nem találták el a debreceni kaput.

Tíz perc elteltével Demjénnek kellett kétszer is nagyot védeni, előbb Szécsi lövésénél, majd Babunszki rövid sarokra tartó fejesénél.

Az 58. percben Mance lépett ki a védők közül, de Demjén ezúttal is bravúrral hárított.

A 62. percben hosszú sérülés után Bedi Bence kapott lehetőséget Gergényit váltva a pályán. Nem igazán tudta feltörni a vendégek védelmét a ZTE, ellenben a DVSC újabb gólt lőtt. A 75. percben Bárány az ötös jobb sarkáról a kapuba lőtt, de előtte lesen volt Szécsi, akit szereltek a védők, és úgy pattant a csatár elé a labda. tíz perccel később már szabályos gólt szerzett Bárány, öt méterről a kilépő Demjén mellett (0-2).

A hátralevő időben próbált szépíteni a hazai csapat, de erejéből csak helyzetekre tellett, gólra nem. A Debrecen megérdemelten vitte el Zalaegerszegről a három pontot.

A DVSC a hiányzói ellenére magabiztos játékkal és két góllal nyert. A ZTE továbbra is gödörben, hiszen sorozatban harmadik mérkőzésén sem tudott gólt szerezni.

A végeredmény: ZTE FC- DVSC 0-2 (0-1)