
Több lakásban is kimutatták a szén-monoxidot Zalaegerszegen és Keszthelyen
Zalaegerszegen előbb egy Nemzetőr utcai társasházi lakás fürdőszobájában jelzett az érzékelő, majd később egy Mikes Kelemen utcai társasház egyik lakásában mutatták ki rendkívül magas mennyiségben a mérgező gázt egy fürdőszobai vízmelegítő közelében. A tűzoltók hitelesített műszerekkel végeztek méréseket, a helyszínre pedig a gázszolgáltató és a kéményseprők is kiérkeztek.
Keszthelyen szintén két társasháznál volt szükség tűzoltói beavatkozásra. Egy Schwarz Dávid utcai épületben az érintett lakásban, valamint a társasház mind a négy szintjén kimutatták a szén-monoxid jelenlétét. Később a Zsidi úton is jelzett egy érzékelő, ahol nemcsak az érintett lakásban, hanem az egész épületben rendkívül magas mennyiségben mutatták ki a mérgező gázt, ezért mindenhol kiszellőztettek.
A helyszíneket a tűzoltók átadták a gázszolgáltatónak. A jelzéseknek köszönhetően személyi sérülés egyik esetben sem történt.
Fotó: illusztráció/Médiacentrum Zalaegerszeg
