
Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg
A székelyhon.ro beszámolója szerint Nyárádszereda önkormányzata közösségi oldalán úgy fogalmazott: bár a két város barátságát eddig sem a papír, hanem a kölcsönös tisztelet, az együttműködés és az emberi kapcsolatok tették erőssé, öröm számukra, hogy a hosszú múltra visszatekintő kapcsolat immár hivatalos keretek között is tovább épülhet.
Az ünnepi tanácsülésen Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere és Tóth Sándor, Nyárádszereda polgármestere idézte fel a kapcsolat történetét és közös eredményeit. Balaicz Zoltán közösségi oldalán azt írta: „Aláírtuk Nyárádszeredával a testvérvárosi szerződést!” Hozzátette, pénteken Marosvásárhelyen ünnepeltek, szombaton pedig már Nyárádszeredán, ünnepi tanácsülés keretében zajlott a szerződéskötés.
A két település kapcsolata 2007-ben kezdődött, amikor a Botfai LSC labdarúgói Nyárádszeredán játszottak mérkőzést. A csapat tagja volt Gecse Péter is, aki később önkormányzati képviselőként és alpolgármesterként is sokat tett az együttműködés erősítéséért. A látogatások ezt követően rendszeressé váltak, 2017-ben pedig baráti együttműködési nyilatkozatot tett közzé Zalaegerszeg és Nyárádszereda.
A testvérvárosi szerződést korábban Zalaegerszegen, a Vadpörkölt és Borfesztivál keretében már aláírta Balaicz Zoltán és Tóth Sándor. A vonatkozó szabályok és protokoll szerint azonban a dokumentumot a másik településen is el kellett látni kézjegyükkel, erre került sor most Nyárádszeredán.
Az ünnepségen jelen volt Gecse Péter alpolgármester, a kapcsolat kialakítója, Velkey Péter polgármesteri kulturális főtanácsadó, valamint Cseh Gábor, a Marosvásárhely–Zalaegerszeg Baráti Egyesület elnöke is, aki annak idején szintén sokat tett a kapcsolatok kialakulásáért.
Gecse Péter alpolgármester beszédében kiemelte: az elmúlt évek során a hivatalos találkozások mellett valódi emberi kapcsolatok, családokat összekötő barátságok is születtek, amelyek a testvérvárosi együttműködés legértékesebb eredményei közé tartoznak.
Balaicz Zoltán bejegyzésében úgy fogalmazott:
Isten éltesse Nyárádszereda és Zalaegerszeg minden polgárát, legyen erős és örök a két település közötti testvérvárosi kapcsolat!
Fotók: Balaicz Zoltán/ Facebook
