2026.06.28., vasárnap - Levente, Irén napja
facebook
Keresés
Bencik Ingatlan
Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg
2026. június 28., 11:25 - 0. x 00., 00:00

Testvérvárossá vált Nyárádszereda és Zalaegerszeg

2026. június 28., 11:25
Testvérvárosi szerződést írt alá Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetése a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén. A megállapodás az évek óta tartó, tartalmas együttműködés eredményeként született meg.

A székelyhon.ro beszámolója szerint Nyárádszereda önkormányzata közösségi oldalán úgy fogalmazott: bár a két város barátságát eddig sem a papír, hanem a kölcsönös tisztelet, az együttműködés és az emberi kapcsolatok tették erőssé, öröm számukra, hogy a hosszú múltra visszatekintő kapcsolat immár hivatalos keretek között is tovább épülhet.

Az ünnepi tanácsülésen Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere és Tóth Sándor, Nyárádszereda polgármestere idézte fel a kapcsolat történetét és közös eredményeit. Balaicz Zoltán közösségi oldalán azt írta: „Aláírtuk Nyárádszeredával a testvérvárosi szerződést!” Hozzátette, pénteken Marosvásárhelyen ünnepeltek, szombaton pedig már Nyárádszeredán, ünnepi tanácsülés keretében zajlott a szerződéskötés.

A két település kapcsolata 2007-ben kezdődött, amikor a Botfai LSC labdarúgói Nyárádszeredán játszottak mérkőzést. A csapat tagja volt Gecse Péter is, aki később önkormányzati képviselőként és alpolgármesterként is sokat tett az együttműködés erősítéséért. A látogatások ezt követően rendszeressé váltak, 2017-ben pedig baráti együttműködési nyilatkozatot tett közzé Zalaegerszeg és Nyárádszereda.

A testvérvárosi szerződést korábban Zalaegerszegen, a Vadpörkölt és Borfesztivál keretében már aláírta Balaicz Zoltán és Tóth Sándor. A vonatkozó szabályok és protokoll szerint azonban a dokumentumot a másik településen is el kellett látni kézjegyükkel, erre került sor most Nyárádszeredán.

Az ünnepségen jelen volt Gecse Péter alpolgármester, a kapcsolat kialakítója, Velkey Péter polgármesteri kulturális főtanácsadó, valamint Cseh Gábor, a Marosvásárhely–Zalaegerszeg Baráti Egyesület elnöke is, aki annak idején szintén sokat tett a kapcsolatok kialakulásáért.

Gecse Péter alpolgármester beszédében kiemelte: az elmúlt évek során a hivatalos találkozások mellett valódi emberi kapcsolatok, családokat összekötő barátságok is születtek, amelyek a testvérvárosi együttműködés legértékesebb eredményei közé tartoznak.

Balaicz Zoltán bejegyzésében úgy fogalmazott:

Isten éltesse Nyárádszereda és Zalaegerszeg minden polgárát, legyen erős és örök a két település közötti testvérvárosi kapcsolat!

Fotók: Balaicz Zoltán/ Facebook

# Kapcsolódó galériák