
Szóbeli érettségi vizsgák zajlanak a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban
Ebben az intézményben a vizsgaszám kiemelkedően magas, mivel a tanárok kilenc nap alatt 410 szóbeli feleletet hallgatnak meg.
Múlt héten két osztályunk, illetve az előrehozott bizottság fejezte be a szóbeli vizsgákat, ők múlt pénteken végeztek. Most a 12. E, F és B osztály érettségizik. Ma különleges helyzet van, hiszen egyszerre három osztályban zajlanak a vizsgák. Az E-sek ma végeznek, az F és a B osztály pedig ma kezdte meg a szóbelit. Pénteken este 6 órakor fejeződik be az érettségi szóbeli része
– tájékoztatta portálunkat Zimborás Beatrix, a Kölcsey Ferenc Gimnázium igazgatója.
A diákok között van, aki két-három, de akad, aki négy tantárgyból is bizonyítja felkészültségét.
Angollal kezdtem, az könnyen ment, jól sikerült. Utána magyarból folytattam, ott Radnótit húztam. Azt gondoltam, hogy nem fogok tudni semmit, de a tanárnő bele sem kérdezett, úgyhogy szerintem az is jól sikerült. Nyelvtanból volt némi akadozás, de az is meglesz. Utána történelemből Trianont és Horthyt húztam, szerintem az is teljesen jól sikerült, úgyhogy reménykedem
– mondta Lukács-Cséza Gábor.
Akik túljutottak a megmérettetésen a tantermekben vártak társaikra, ahol értelemszerűen a vizsgadrukk és a teljesítmény került terítékre.
Őszinte leszek, nagyon izgultam a reggeli órákban, pedig az érettségi fő részével már végeztem, mert számomra az emelt szintű vizsgák voltak a meghatározók. Mégis valamiért nagyon izgultam reggel. Ennek ellenére szerintem jól sikerült, jól sikerültek a feleleteim, és jó szájízzel fogok távozni az iskolából
– nyilatkozta Majer Márton Norbert.
A most sikeresen szóbeliző diákok számára a középfokú tanulmányok befejeződtek. Szeptembertől már más intézmény vagy a munka világa várja őket.
Fotók: Médiacentrum Zalaegerszeg
