2024.05.17., péntek - Paszkál napja

Szerencsés góllal nyert az Újpest

2023. április 02., 09:46
Izgalmas meccset játszott Újpesten a ZTE FC a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában. Az együttesek nagy lendülettel vágtak bele a mérkőzésbe, mely így több fordulatot is hozott.

Az első negyedórában a ZTE volt aktívabb, de az első gólt mégis a hazaiak szerezték. A 29. percben Csoboth Kevin kapott remek labdát középen és lőtt a zalaegerszegi kapuba (1-0). Pár perccel később növelhette volna előnyét az Újpest, mivel a játékvezető Csoboth buktatásáért büntetőt ítélt. Boumal állt a labda mögé, ám gyenge kísérletét Demjén bravúrral védte. A játékvezető azonban újrarúgatta a tizenegyest, mert Demjén Patrik bemozdult a rúgást megelőzően, ám a lila-fehérek kameruni légiósa ezúttal még gyatrábban rúgta a tizenegyest, konkrétan a kapu mellé. A szünet után megduplázta előnyét a házigazda, Nikolic előrevágott labdáját szerezte meg és a védőjét lehagyva Demjén lába között gurított a hálóba (2-0). Fél órával a vége előtt izgalmassá vált a mérkőzés. Andzulas öngólt vétett egy nagy kavarodást követően (2-1), majd a 66. percben Meshack egyenlített (2-2). Átvette a játék irányítását a ZTE, meg is szerezhették volna a vezetést, de nem így történt. A 75. percben Csoboth lépett ki ismét jó ütemben, majd a kimozduló Demjén úgy tűnt tisztázni tud a csatár elől, de a felszabadítás az újpesti játékosra pattant, róla pedig a kapuba (3-2). Az Újpest Csoboth Kevin mesterhármasával tehát megnyerte a mérkőzést és pontszámban beérte a ZTE FC a tabellán. A végeredmény: Újpest FC-ZTE FC 3-2 (1-0).