facebook
Keresés
Irány a kupadöntő! - Drámai csatában jutott tovább a ZTE FC

2023. április 05., 07:35
A Puskás Akadémia együttesét fogadta és drámai csatában, egy öngóllal jutott tovább a ZTE FC – 13 év után újra – a kupadöntőbe. Kedden, nem éppen szurkolóbarát időpontban, este 20 órakor rendezték Zalaegerszegen a MOL Magyar Kupa első elődöntőjét.

Az első gólszerzési lehetőség a vendégek előtt adódott, de a 2. percben Colley lövése elkerülte az egerszegi kaput. A ZTE Gergényi és Ikoba révén veszélyeztetett, de a lövéseik vagy nem értek kaput, vagy Markek kezében landoltak.

Hosszú mezőnyjáték következet, vagy azt is mondhatjuk, hogy a csapatok erőt gyűjtöttek a félidő hajrájára, ahol mindkét együttesnek akadt lehetősége a gólszerzésre, de maradt a 0-0.

A szünetben a vendégek mestere, Hornyák Zsolt változtatott az összeállításon, Plsek helyére Slagveer, Colley helyére pedig Zahedi érkezett. A második félidő elején a Puskásnak voltak helyzetei, de a nagyobb lehetőséget a ZTE focistái hagyták ki.

Huszti 22 méterről leadott lövését védte Markek, majd a félidő hajrájában Meschack szerezhetett volna gólt, de a helyzetei kimaradtak.

Nem született gól, következett a hosszabbítás. Továbbra is kemény küzdelem folyt a pályán.

A vendégek valamivel frissebbek voltak, de a ZTE védelme jól zárt ezen az estén. Az első 15 percben nem esett gól és egyre közelített a mérkőzés a vége felé, azaz a büntetőrúgásokhoz. A 119. percben Meshack futott el a jobb szélen, majd középre passzolt, ahol Bartolecről a vendégek kapujába pattant a labda.

Ezzel az öngóllal végül a ZTE FC nyert és jutott be a Mol Magyar Kupa döntőjébe, amit május 3-án rendeznek a Puskás Arénában.

Ricardo Moniz: - Ez a mai nem csak fizikai, hanem taktikai csata is volt. Mindkét csapat támadólag lépett fel, az első félidő nagyon kiegyenlített volt. A második játékrészben magasabban játszottunk és több lehetőségünk is volt, de a befejezések nem sikerültek. A Puskás több cserével operált, én várni akartam a változtatásokkal, mert azt éreztem, hogy egyensúlyban van a csapat. Nagyon örülök a döntőbe jutásnak és büszke vagyok a városra, a klubra a játékosokra és a stábra is.

ZTE FC–Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0, 0-0, 0-0)

Zalaegerszeg, 2081 néző. Jv.: Vad II. (Tóth II., Garai).

ZTE FC: Demjén - Huszti (Lesjak, 110.), Mocsi, Kálnoki-Kis, Csóka (Grezda, 117.) - Tajti, Szendrei - Meschack, Szalay (Kovács B., 102.), Gergényi - Ikoba (Németh D., 117.).

Vezetőedző: Ricardo Moniz.

Puskás FC: Markek - Bartolec, Spandler, Golla, Ottewill - Plsek (Slagver, 46.), Favorov -Levi (Baluta, 89.), Gruber (Komáromi, 71.), Corbu (van Nieff, 64.) - Colley (Zahedi, 46.).

Vezetőedző: Hornyák Zsolt.

Gólszerző: Bartolec (119. - öngól)

kezdőkép forrása: facebook.com/ztefc