
Felkészültek a szezonra – Kiváló a Gébárti-tó vízminősége
A kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának munkatársa június második hetében ellenőrizte a létesítményt. Elsőként a bejáratnál elhelyezett tájékoztató táblát vette szemügyre.
A jogszabály megköveteli, hogy az üzemeltető tegye ki a vízminőségről a tájékoztatást. Az ellenőrzés során megállapítottuk, hogy ennek a kötelezettségének az üzemeltető eleget tett. Ezt követően a főosztálynak a feladata az, hogy megnézze a terület tisztaságát, a hulladékszállítás módját, és azt, hogy a fürdővíz határai ki vannak-e jelölve, biztonságos-e a víz, van-e szennyeződés, illetve ehhez kapcsolódóan megnézzük a vizesblokkoknak a higiénés állapotát.
– emelte ki Kassai Rózsa, a Zala Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályának közegészségügyi és járványügyi szakügyintézője.
A kijelölt területen, ahol az üzemeltető a strandot üzemelteti, illetve amire kaptak fürdővízhasználati engedélyt, teljesen átlátszó, gyönyörű, tiszta a víz. A laboratóriumnak a mérési eredményei is ezt alátámasztják, tehát kiváló minőségű a víz, fürdőzésre abszolút biztonságos
– fűzte hozzá Kassai Rózsa.
A tavalyi időszakhoz képest jelenleg alacsonyabb a Gébárti-tó vízszintje. Míg egy évvel ezelőtt a víz szinte a füves partszakasz szélét érte, most néhány méterrel beljebb húzódott.
Szerencsére vízminőségben nem jelentkezik az a vízmennyiség-veszteség, amit tapasztalhatunk. Ütemterv szerint havonta ellenőrzik a vízminőséget. Másfél hete történt a mintavétel, aminek az eredménye kiváló lett, hála Istennek. Az sajnos észrevehető, hogy a víz beljebb van majdnem egy jó 3-4 méterrel a megszokotthoz képest, de szerintem ez egy országos tendencia. Szerencsére a Gébárti-tó majdnem 8 méter mély, tehát azt mondhatjuk, hogy maga a vízmennyiség fogyása a minőségre nincs negatív hatással
– hangsúlyozta Böcskey Zsolt László, a Zalaegerszegi Létesítményfenntartó Kft. ügyvezetője.
A fiatalok szívesen látogatják a strandot, hiszen kedvező tapasztalataik vannak a tóval kapcsolatban.
Szerintem ez a városban az egyetlen olyan édesvíz, amiben fürdeni lehet. Nyilvánvalóan vannak más strandok is, például az AquaCity vagy a városi strand, de ha az ember édesvízbe szeretne menni, akkor a Gébárti-tavat tudom csak javasolni
– erről már Lukács Félix beszélt.
A Gébárti-strand kellemes kikapcsolódást kínál a családok számára. A nyár közepére a tó vize általában 24–25 Celsius-fokra melegszik fel, ilyenkor hétvégenként akár 400-500 vendéget is fogadhat a strand.
Fotó: Médiacentrum Zalaegerszeg
