2026.06.25., csütörtök - Vilmos napja
facebook
Keresés
Bencik Ingatlan
Étel- és italautomatákat dézsmált meg a zalaegerszegi alkalmazott
2026. június 25., 12:35 - 0. x 00., 00:00

Étel- és italautomatákat dézsmált meg a zalaegerszegi alkalmazott

2026. június 25., 12:35
1,3 millió forintos kárt okozott egy zalaegerszegi férfi annak a cégnek, ahol étel- és italautomaták feltöltésével foglalkozott – közölte csütörtökön a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője.

Dr. Jánky Judit beszámolója szerint a 24 éves, zalaegerszegi férfi 2022. május 16. napjától 2023 novemberéig dolgozott egy étel- és italautomaták üzemeltetésével foglalkozó, zalai vállalkozó alkalmazottjaként. A vádlott feladata a kft. által üzemeltett zalaegerszegi, illetve nagykanizsai automaták áruval való feltöltése, az automatákban összegyűlt pénz kiürítése és a megbízó részére történő leadása is. A vádlott a kft. zalaegerszegi raktárából szállította az árut az automatákhoz, melyekből kéthetente ürítette ki a pénzt, és szállította zsákokba rakva a raktárba.  

A vádlott 2023 júliusától 2023 novemberéig tartó időszakban, az automatákból történő pénz ürítések alkalmával, kéthetente kb. 40 000 forintot (összesen legalább havonta 80 000 forintot, így összesen legalább 400 000 forintot) ellopott akként, hogy a pénzt a zsákokból kivette és eltette, még mielőtt a pénzt leadta volna a kft. részére. 

Ugyanezen idő alatt a vádlott csokoládékat, kávét és üdítőitalokat is elfogyasztott és ismerősi körében továbbértékesített, összesen legalább 900 000 Ft értékben.

A kft.-nek okozott összesen 1 300 000 Ft kár a nyomozás során nem térült meg.

A Zalaegerszegi Járási Ügyészség a férfivel szemben folytatólagosan, nagyobb értékre, elkövetett sikkasztás bűntette miatt emelt vádat, melyben pénzbüntetés kiszabására tett indítványt.

Fotó: illusztráció/AI