facebook
Keresés

Elkezdődött az idei kerékpáros versenyszezon

2023. április 12., 10:33
A Green Zone-ZKSE kerékpárosai két külföldi és egy hazai versennyel kezdték az idei szezont. A sportegyesület tagjai Svájcban és Ausztriában, majd Kajdacson értek el sikereket.

A ZKSE junior válogatott versenyzője Bruchner Regina a svájci Gränichen közelében, a nemzeti csapat tagjaként vett részt pályafutása első mountain bike XCO világkupa-futamán. Regina remekül versenyezve a női mezőnyben a legjobb magyarként a 13. helyen zárt. A tehetséges kerékpáros a 17-18 évesek között versenyzett és köztük remek időt ment a nehéz svájci pályán.

A ZKSE hat versenyzővel, az ausztriai Langenlois térségében indult a 31. KTM Kamptal Nagydíjon. Az U15-ös korosztályban Szűcs Borbála a 9. helyen végzett. A fiúk U13-as versenyén Bruchner Máté 7. lett. Az U15-ös korosztályban Pálos Bence, míg az U17-ben Forgács Patrik is a 33. helyen zárta a futamát. A Juniorok között Endrédi Máté 12., a Masters kategóriában Dervalics Gábor a 10. lett. A külföldi megmérettetés után hazai terepen is kerékpárra pattantak a ZKSE versenyzői.

A 3. Kajdacs Nagydíj országúti versenyen az U17-es korosztályban Kálmán Dániel Ákos a 65 kilométeres távot a 9. legjobb idővel teljesítette.