facebook
Keresés

A ZTE FC fiataljai is kivették a részüket a ciprusi sikerből

2023. március 29., 12:13
Az U21-es labdarúgó válogatott Ciprus ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen. A keretben ott voltak a ZTE FC fiataljai- Kovács Barnabás, Németh Dániel és Szalay Szabolcs, akiket Gera Zoltán a 65. percben küldött egyszerre pályára.

A Magyar Labdarúgó Szövetség beszámolója szerint nehéz körülmények várták a csapatokat a ciprusi Ethnikosz Achnas stadionjában. A viharos erejű szél mellett a pálya talaja sem kedvezett a gyors játéknak. Az első félidőben a ciprusiakat támogatta a szél, és a házigazda csapat ki is használta ezt az előnyt és a 3., majd a 37. percben is gólt szereztek. A mieink a Zalaegerszegen nevelkedett, most a Kecskemét csapatát erősítő Horváth Krisztofer révén, még a szünet előtt szépítettek (2-1). A második félidő gyökeres fordulatot hozott, ekkor már a mieinket támogatta a szél. Bátran, agresszíven futballoztak a fiúk és a labdaszerzésekből egymás után alakították ki a helyzeteket. Az 52. percben Baráth Péter, az 56. percben Horváth Krisztofer, az 59. percben egy nagyszerű támadás végén Kovács Mátyás volt eredményes. A végeredményt a 82. percben Kerezsi Zalán állította be. A magyar válogatott a második félidei játéka alapján akár még nagyobb különbséggel is megnyerhette volna a találkozót.

Ciprus-Magyarország 2-5 (2-1)

Magyarország: Molnár Zsombor - Szabó Bálint (Szujó Attila, 83.), Iyinbor Patrick, Debreceni Ákos - Kovács Mátyás (Eördögh András, 74.), Kata Mihály (Sztojka Dominik, 83.), Baráth Péter, Vitális Milán (Szalay Szabolcs, 65.), Benczenleitner Barna (Kerezsi Zalán, 74.) - Kocsis Dominik (Kovács Barnabás, 65.), Horváth Krisztofer (Németh Dániel, 65.)

Gólszerzők: Horváth Krisztofer (2), Baráth Péter, Kovács Mátyás, Kerezsi Zalán

Kép forrása: mlsz.hu